TheVipers
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Trilogii De Poveste

In jos

Trilogii De Poveste Empty Trilogii De Poveste

Mesaj Scris de vIpErA Sam Iul 30, 2011 11:44 am

Sunt sigur ca multi dintre voi ati spune din prima, "Ce? Cum? Sa citesc? Lasa, mai bine vad filmul!", insa, sunt sigur ca nimeni nu prea stie ce inseamna sa citesti cu adevarat. Pentru inceput as vrea sa va adresez o intrebare si sa imi dati raspunsuri sincere. Cate carti ati citit in ultimii 2 ani? Eu sincer va spun drept, 4 carti. Am citit si eventual dupa aceea am cautat si am vizionat si filmele. Cartile se numesc:
-Old Surehand Partea 1
-Old Surehand Partea 2

Trilogia Amurg
-Amurd
-Luna Noua
-Eclipsa
-Zori de zi

Sincer va spun, am ajuns la cartea Eclipsa. Este foarte interesanta. Trilogia Amurg se bazeaza pe o poveste dintre 2 "persoane". Caracterele principale ale acestei povesti. Rob Pattinson, care il interpreteaza pe Edward Cullen, si Kristen Stewart, care o interpreteaza pe Bella Swan. O idila de dragoste intre acesti doi tineri se transforma intr-o aventura dupa ce Bella afla ca iubitul ei este vampir.
Va pot spune ca daca acordati macar jumatate de ora, sau o ora in fiecare zi sa cititi o carte va veti spori vocabularul si va veti mari imaginatia.
Astept raspunsuri la intrebarea care am adresato si alte pareri.
vIpErA
vIpErA
Administrator
Administrator

Mesaje : 110
Data de înscriere : 27/07/2011
Varsta : 28
Localizare : Bistrita

https://thevipers.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum